۱۰ کاری که شما رو از چشم بقیه می اندازد آموزشی

هر کسی دلش می خواد جذاب و مهربون به نظر برسه تا بتونه در جامعه دوستان بیشتری داشته باشه. اما چند عادت و رفتار اشتباه هست که بدون اینکه خودتون فهمیده باشین، جذابیت رو از شما میگیره و شما رو از چشما میندازه. بعضی از این رفتارها رو به شما معرفی می کنیم؛ اگه هر یک از اونا رو در خودتون پیدا کردین، فورا اونو کنار بذارین. بعد از ترک این رفتارها می بینین که حلقه دوستان شما کم کم بزرگ تر می شه.

۱. فقط به فکر خودتون هستین

خیلیا بدون اینکه خودشون بدونن این ویژگی رو دارن. فقط بر خودشون تمرکز می کنن، فقط راجبه خودشون حرف میزنن و اهمیتی نمی دن که بقیه چه حرفی واسه گفتن دارن. در این حالت فکر می کنین خودتون تنها آدمی هستین که مهمه. اگه این ویژگیا در شما هست، وقتشه خودتون رو تغییر بدین. هیچکی دلش نمی خواد با آدمی که فقط به فکر خودشه دوست باشه.

۲. بر زیبایی ظاهری تمرکز می کنین و باطن رو نمی ببینن

زیبایی حقیقی از درون قلب و روح منشأ میگیره. ظاهر فیزیکی شما مهم ترین ویژگی شما نیس. بعضی از افرادی که رفتار ناجوری دارن، فکر می کنن زیبایی ظاهری تنها چیزیه که مهمه. به آینه نگاه و سعی کنین عمق وجودتون رو ببینین. آدمی که پشت سیمای بیرونی شما هست ممکنه بهش زیبایی که فکر می کنین نباشه، پس ظاهربینی رو کنار بذارین و سعی کنین طرز تفکرتون رو عوض کنین.

۳. دائم در حال رقابت هستین

آدمی هستین که احساس می کنه باید از همه بهتر باشه و چیزایی که داره بیشتر از همه باشه؟ اگه اینطوریه شما فرد جذابی نیستین. باید بیشتر به دوستان تون اهمیت بدین و واسه موفقیتای اونا خوشحال باشین. مثلا اگه دوست تون بر ترسش از ارتفاع غلبه کرد و ۱۰ پله از نردبان بالا رفت، شما نباید بگید: «همه اش همین؟ من می تونم ۳۰ پله بالا برم.» به جای اون اونو تشویق کنین و بگید : «عالیه، بهت افتخار می کنم.»

۴. دوستان تون رو دشمن خود میدونید

افراد بد معمولا با دوستان شون در جنگ هستن. به جای اینکه با دوستان تون همراه شید و به اونا اهمیت بدین، دائم به اونا پشت می کنین و از پشت به اونا خنجر میزنین. اگه می خواید جذاب به نظر برسین باید یاد بگیرین دوستان شما دشمن تون نیستن و طرف شمان.

۵. همیشه نگرانید که واسه بقیه اهمیتی نداشته باشین

۱۰ کاری که شما رو از چشم بقیه می اندازد آموزشی

اگه این موضوع همیشه واسه تون نگرانی باشه که به چه دلیل بقیه اون طور که باید و شاید به شما اهمیت نمی دن و بهش اندازه ای که توقع دارین به شما توجه نمی کنن، یک آدم نچسب به تموم معنا هستین. مثلا وقتی دو تا از دوستان تون بدون شما بیرون می رن، واسه اونا واقعا مسئله مهمی نیس، ولی واسه شما هست. با این موضوع کنار بیایید، اونا هنوز دوستان شمان، اما زندگی اونا وقتی شما در کنارشون نیستین هم جریان داره .

این مطلب رو هم توصیه می کنم بخونین:   ۱۰ چیزی که باید درباره پول الکترونیکی و بیت کوین بدونین

۶. رئیس بازی در میارید

در گروه صمیمی همیشه همه به یک اندازه سهم دارن. اگه شما یکی از اون افرادی هستین که همه تصمیما رو می گیرین، احساس می کنین دائم باید دستور بدین و سعی می کنین کارای بقیه رو کنترل کنین، باید بدونین این رفتارتون هیچ جذابیتی نداره.

۷. صادق نیستین

وقتی صحبت از دوستی و گسترش روابط می شه یکی از مهم ترین ویژگیایی که به ذهن می رسه صداقته. بیشتر افرادی که رفتار ناجوری دارن، معمولا صادق نیستن، درباره همه چیز دروغ می بافند: از کوچیک ترین سؤالی که از اونا پرسیده می شه گرفته تا احساس شون درباره مسائل جور واجور. یادتون نرود که همیشه راستی بهترین سیاسته.

۸. مبادی آداب نیستین

۱۰ کاری که شما رو از چشم بقیه می اندازد آموزشی

اگه فردی هستین که با رفتارها و سخنان بی ادبانه یا گستاخانه دوستان تون رو در جمع خجالت زده می کنین، همین حالا این عادت رو کنار بذارین. هیچکی دلش نمی خواد دور اینجور آدمی باشه. همیشه اوقاتی پیش میاد که با کسی موافق نیستین یا شاهد صحنه ای هستین که واسه تون خوب نیس، ولی این دلیل نمی شه به خاطر اون قشقرق به راه بندازین، چون در این صورت مردم فقط رفتار بد شما رو می بینن و نمی تونن اشکال کار رو از دیدگاه شما ببینن.

۹. قابل اعتماد نیستین، ولی به بقیه وابسته اید

وقتی دوستان تون به کمک شما احتیاج دارن آماده ی کمک هستین؟ یا از اون آدمایی هستین که تا دوستی واسه خواسته کمک یا راهنمایی به شما زنگ می زنه، گوشی تون گم می شه و شارژ تموم می کنه و…؟ اگه آدمی هستین که نمیشه رویش حساب کرد، این ویژگی در دوستی یک نقطه ضعف واسه شماس. اگه کسی هستین که دائم از این و اون کمک می خواید، ولی هیچوقت حاضر به کمک به کسی نیستین، اینم یک نقطه ضعف دیگره که هیچکی نمی خواد در دوستش وجود داشته باشه.

۱۰. همیشه نیمه ی خالی لیوان رو می ببینن

بدبینی ویژگی جذابی نیس. اگه دائم با دید ناامیدانه و منفی به همه چیز نگاه می کنین، سعی کنین دیدگاه تون رو عوض کنین. هیچکی دلش نمی خواد با آدمی دوست باشه که به جای لذت بردن از جنبه های مثبت زندگی دائم در حال آه و ناله از جنبه های منفیه.

مرورگر شما قادر به پخش ویدیو نیس.

منبع : lifehack

 


دسته‌ها: آموزشی