عنوان کامل پایان نامه :

 تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش شرکت کاشی الوند

مزیت نسبی مستتر در بسیاری از پارامترهای تولید مانند مواد اولیه، انرژی، نیروی کار و غیره

2- تحولات اجتماعی و تغییرات الگوی تولید و مصرف در صنعت ساختمان وگرایش به بهره گیری از مصالح برتر در سال های پایانی دهه 40 و شروع دهه 50، الگوی مصرف در صنعت ساختمان خصوصا در اقلامی مانند کاشی و سرامیک نیز تغییر یافته و گرایش به مصرف کالای لوکس خارجی پیدا نمود. به همین دلیل علاوه بر تولید داخلی سالانه یک تا یک و نیم میلیون مترمربع کاشی از کشورهای ایتالیا و اسپانیا وارد کشور می گردید اما شرایط تولید داخلی بر بازار رقابتی به گونه ای تنظیم شده بود که این اندازه واردات نه تنها هیچ گونه اثر سوء بر تولید داخلی نداشت بلکه به لحاظ کیفیت و تنوع طرح های کاشی  وارداتی، زمینه برای ارتقاء سطح کیفی محصولات داخلی نیز فراهم گردید.

2- دوره دوم از سال 1358 تا 1368

با پشت سر گذاشتن التهابات ناشی از انقلاب و تثبیت نظام جدید سیاست گذاری صنعتی کشور اساس تز خودکفایی در تولید به جای واردات شکل گرفت. تاثیر این سیاست گذاری در صنعت کاشی کشور در احداث واحدهای جدید و توسعه کارخانه های احداث شده قبل از انقلاب نمایان گردید. در سال 1365 با نظارت وزارت صنایع با خرید انبوه برای تعداد 10 واحد کاشی شامل چهار کاشی کف هر یک با ظرفیت اولیه 750 هزار متر مربع و شش واحد کاشی دیوار هریک با ظرفیت اولیه یک ونیم میلیون مترمربع گشایش اعتبار گردید. ماشین آلات کارخانه های مذکور از سال 66 تدریجا وارد گردید واولین واحد فوق در سال 1372 و بقیه واحد ها تدریجا تاسال 1385 به بهره برداری رسیدند. در این زمان مجموع ظرفیت تولید کاشی و سرامیک ایران به حدود 20 میلیون مترمربع رسید که نشان دهنده عزم راسخ سیاست گذاران صنعتی کشور ومسئولان مربوط به تحقق تز خودکفایی و تولید جایگزین واردات می باشد. به دلیل محدودیت های ارزی و همچنین رسیدن کیفیت تولیدات کاشی و سرامیک کشور به سطح مطلوب که همانا تامین کننده نسبی نیازهای داخلی بود، محدودیت های تعرفه ای مستقر گردید و ورود کاشی و سرامیک عملا متوقف گردید.

 

3- دوره سوم ( از سال 1368 تا سال 1379)

در این دوره به دلیل پایان یافتن جنگ و تثبیت شرایط داخلی و رونق گرفتن صنایع خصوصا ساختمانی ونیاز روزافزون به مصالح ساختمانی مانند کاشی و سرامیک، طریقه سرمایه گذاری و رشد صنعت کاشی وسرامیک با شتاب بیشتری ادامه پیدا نمود و با ورود تدریجی محصولات واحدهای جدید الاحداث به بازار داخلی و تامین کامل نیازهای بازار، بخشی از آن نیز روانه بازارهای بین المللی گردید. متوسط رشد سالانه از سال58 تا پایان 79 (به مدت 20 سال) حدودا معادل 3/8% می باشد که این درصد رشد دقیقا بر اساس پارامترهایی مانند رشد جمعیت و رشد اقتصادی کشور بوده می باشد.

4- دوره چهارم (از ابتدای سال 1380 تا پایان سال 1392)

همانگونه که قبلا ذکر گردید رشد صنعت کاشی و سرامیک ایران طی سه دوره اول (1379-1338) رشد متوازن و منطبق بر نیاز بازار داخلی و توان صادراتی این صنعت بوده می باشد. با تصویب برنامه سوم توسعه اقتصادی، اجتماعی کشور و ایجاد تسهیلات برای سرمایه گذاری و تشکیل صندوق ارزی هجوم سرمایه گذاران برای احداث واحدهای جدید با صدور سهل و آسان موافقت اصولی و پرداخت تسهیلات توسط شبکه بانکی کشور شروع گردید.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

رویکرد موجود شرکت کاشی الوند به برنامه ریزی بازاریابی چیست؟

2- نقاط ضعف و قوت شرکت کاشی الوند و فرصتها  و تهدید ها از دیدگاه مدیران چیست؟

3- اهداف فروش شرکت کاشی الوند چگونه تعیین میشود؟

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

4- دیدگاه نمایندگی های فروش شرکت کاشی الوند در ارتباط با عوامل آمیخته بازاریابی چگونه می باشد؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش شرکت کاشی الوند  با فرمت ورد