عنوان کامل پایان نامه :

 تاثیر عوامل انگیزش یادگیری بر عملکرد یادگیری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی

فن آوری های ارتباطی تلفن همراه در آموزش و پرورش

پس از ارتباط اینترنتی سنتی، ارتباطات تلفن به تازگی در زمینه آموزش و پرورش در حال ظهوراست.
در مقایسه باارتباط با واسطه کامپیوتر، دستگاه های تلفن همراه از ضریب نفوذ و محبوبیت بالایی در میان جوانان برخوردار می باشند (اتحادیه بین المللی مخابرات[1]، 2002). در نظر داشتن  ارتباطات تلفن همراه مزیت برتری برای نزدیک شدن به دانش آموزان جوان دارد.در حالی که اجرای CMC در آموزش و پرورش بیشتر در افزایش یادگیری در عرصه های رسمی کاربر دارد (میفسود،2002 ). ارتباطات تلفن همراه، به ویژه سرویس پیام فوری انتظار می رود که به عنوان یک پل بین روش های یادگیری رسمی و غیر رسمی مورد بهره گیری قرار گیرد. تاثیر بهره گیری از فن آوری ارتباطات تلفن همراه در محیط های یادگیری توسط مطالعات متعددی مورد مطالعه قرار گرفته می باشد. نتایج آنها نشان داد افزایش در دسترس بودن و در دسترس بودن شبکه های اطلاعاتی، درگیر شدن دانش آموزان در فعالیت های مربوط به آموزش در مکان های فیزیکی متنوع و افزایش ارتباطات و یادگیری مشارکتی در کلاس درس را به همراه داشت (وانگ، لیانگ، چان، و یانگ[2]، 2002). همچنین تحقیقات نشان دادند که برای امتحان کردن چیزهای جدید هیجان زده هستند و زمان بیشتری را برای کار کردن در موضوعی جدید  صرف می نمایند.(دوراک و بورچانان[3]،2002).اگرچه تریفونوا معتقد می باشد که این هیجان زدگی و شور یک اثر زمانی دارد(تریفونوا[4]،2003).

در میان گزینه های متعددی که فن آوری تلفن همراه برای آموزش و پرورش فراهم می کند ، پیام های فوری یکی از کاربردی ترین گزینه ها می باشد. بعضی از آزمایش های آموزشی در این زمینه انجام شده می باشد.
به دانش آموزان برای اطلاع از برنامه های درسی ، تغییر در آن، تاریخ آزمون، مکان کلاس،نمرات امتحان، و غیره پیام کوتاه[5] فرستاده گردید(سنگ و بریگز، 2002)، و یا برای هدایت، پیشفرت و طرفداری از دانش آموزان در یادگیری نیز در تحقیقات به مطالعه اثربخشی آن پرداخته شده می باشد(گارنر، فرانسیس و ولز[6]، 2002). مطالعه در نروژ نشان داد که دانش آموزان از SMS به عنوان یک ابزار مناسب برای کسب اطلاعات در مورد سخنرانی ها، برنامه، و غیره بهره گیری می کنند (دیویتینی،هارگالکن و نوروید[7]،2002).

2.International Telecommunication Union

3.Wang, Liang, Chan, & Yang

4.Dvorak & Burchanan

5.Trifonova

1.SMS

2.Garner, Francis, & Wales

3.Divitini, Hargalokken, & Norevid

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

سوالات یا اهداف پایان نامه :

  • مطالعه عملکرد یادگیری دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات گیلان
  • مطالعه عوامل انگیزش یادگیری دانشجویان دانشگاه آزاد علوم و تحقیقات گیلان
  • مطالعه تاثیر عوامل انگیزش یادگیری بر عملکرد یادگیری دانشجویان دانشگاه آزاد علوم
    و ­ تحقیقات گیلان
  • مطالعه تاثیر عوامل انگیزش یادگیری برعملکرد یادگیری با در نظر داشتن عوامل دموگرافیک

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تاثیر عوامل انگیزش یادگیری بر عملکرد یادگیری دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی  با فرمت ورد