عنوان کامل پایان نامه :

 تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش شرکت کاشی الوند

تجزیه و تحلیل صنعت کاشی و سرامیک ایران

شما می توانید مطالب مشابه این مطلب را با جستجو در همین سایت بخوانید

به گونه کلی تولید و رشد صنعت کاشی و سرامیک ایران را می توان به چهار دوره کانلا مجزا تقسیم بندی نمود.

1.دوره اول(از سال 1338تا سال1357)

سیاست گذاری های صنعتی قبل از انقلاب در قالب برنامه های پنج ساله توسعه و به موازات آن ایجاد زیرساخت های لازم در ابتدای دهه 30 به گونه ای شکل گرفت که سرمایه های حاصل از بخش تجاری کشور به مسیر ایجاد واحدهای کوچک و بزرگ صنعتی و تولید هدایت گردد. در بخش صنعت کاشی و سرامیک ایران نیز نظاره می گردد که موسسان و سرمایه گذارانی که برای اولین بار اقدام به احداث کارخانه کاشی نموده اند دارای پایگاه بازاری بوده و طبیعتا سرمایه حاصله نیز منشاء تجاری داشته داشته می باشد. سرمایه گذای و احداث واحدهای اولیه کاشی و سرامیک بر اساس شرایط و امکانات ذیل صورت گرفت.

1- مزیت نسبی مستتر در بسیاری از پارامترهای تولید مانند مواد اولیه، انرژی، نیروی کار و غیره

2- تحولات اجتماعی و تغییرات الگوی تولید و مصرف در صنعت ساختمان وگرایش به بهره گیری از مصالح برتر در سال های پایانی دهه 40 و شروع دهه 50، الگوی مصرف در صنعت ساختمان خصوصا در اقلامی مانند کاشی و سرامیک نیز تغییر یافته و گرایش به مصرف کالای لوکس خارجی پیدا نمود. به همین دلیل علاوه بر تولید داخلی سالانه یک تا یک و نیم میلیون مترمربع کاشی از کشورهای ایتالیا و اسپانیا وارد کشور می گردید اما شرایط تولید داخلی بر بازار رقابتی به گونه ای تنظیم شده بود که این اندازه واردات نه تنها هیچ گونه اثر سوء بر تولید داخلی نداشت بلکه به لحاظ کیفیت و تنوع طرح های کاشی  وارداتی، زمینه برای ارتقاء سطح کیفی محصولات داخلی نیز فراهم گردید.

2- دوره دوم از سال 1358 تا 1368

با پشت سر گذاشتن التهابات ناشی از انقلاب و تثبیت نظام جدید سیاست گذاری صنعتی کشور اساس تز خودکفایی در تولید به جای واردات شکل گرفت. تاثیر این سیاست گذاری در صنعت کاشی کشور در احداث واحدهای جدید و توسعه کارخانه های احداث شده قبل از انقلاب نمایان گردید. در سال 1365 با نظارت وزارت صنایع با خرید انبوه برای تعداد 10 واحد کاشی شامل چهار کاشی کف هر یک با ظرفیت اولیه 750 هزار متر مربع و شش واحد کاشی دیوار هریک با ظرفیت اولیه یک ونیم میلیون مترمربع گشایش اعتبار گردید. ماشین آلات کارخانه های مذکور از سال 66 تدریجا وارد گردید واولین واحد فوق در سال 1372 و بقیه واحد ها تدریجا تاسال 1385 به بهره برداری رسیدند.

سوالات یا اهداف پایان نامه :

رویکرد موجود شرکت کاشی الوند به برنامه ریزی بازاریابی چیست؟

2- نقاط ضعف و قوت شرکت کاشی الوند و فرصتها  و تهدید ها از دیدگاه مدیران چیست؟

3- اهداف فروش شرکت کاشی الوند چگونه تعیین میشود؟

4- دیدگاه نمایندگی های فروش شرکت کاشی الوند در ارتباط با عوامل آمیخته بازاریابی چگونه می باشد؟

لینک متن کامل پایان نامه رشته مدیریت با عنوان : تدوین برنامه بازاریابی در راستای افزایش فروش شرکت کاشی الوند  با فرمت ورد