: دبیر مرکز ملی اطلاع رسانی داروها و سموم سازمان غذا و دارو، شماره اس ام اس ۲۰۱۴۹۰ رو واسه جفت و جور داروهای کم پیدا اعلام کرد.

 

«طلعت راضی» گفت: خواهندگان می تونن با ارسال عنوان داروی کم پیدا مورد نظر خود به این شماره، اونو در مراکزی که اعلام می شه، پیدا کنن.

ایشون هم اینکه با بیان اینکه تلفن کشوری ۱۴۹۰ در شهرهای جور واجور ایران هم واسه جفت و جور داروهای کم پیدا فعاله، ادامه داد: بیماران می تونن از راه تماس با شماره تلفن ۱۴۹۰ (کد ۱) واسه جفت و جور داروهای کم پیدا خود به شکل شبانه روزی دست به کار شن.

عضو هیات مدیره انجمن علمی کارشناسان سم شناسی و مسمومیتای ایران ادامه داد: دریافت اطلاعات دارویی و کنترل مسمومیتا هم به شکل شبانه روزی با کد ۲ شماره تلفن ۱۴۹۰ امکانپذیره.

راضی گفت: ۳۸ مرکز اطلاع رسانی با شماره تلفن کشوری ۱۴۹۰ در شهرهای جور واجور ایران دایره و در همین زمینه برنامه ریزی و سیاستگذاری فعالیت مراکز اطلاع رسانی داروها و سموم در سطح کشور به همراه آموزش تخصصی و پاسخگویی به وسیله کارشناسان صورت میگیره.

ایشون گفت: مردم باید بیاموزند که درزمان بروز خطر چیجوری مانع شدید شدن صدمات به وجود اومده به وسیله مسمومیت در دور و بریا خود شن که این با انجام اقدامات اولیه قبل از رسوندن زخمی به بیمارستان، از راه تماس با کد ۲ شماره تلفن ۱۴۹۰ مرکز اطلاع رسانی داروها و سموم و شماره ۱۱۵ اورژانس، عملی می شه.

جمع آوری: گروه ۷ گنج

www.7ganj.ir

.

منبع : ۷ganj.org

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *