اعتیاد به عنوان یه مشکل شخصیت یا یه ضعف اخلاقی شناخته شده و به عنوان یه مریضی طولانی مغزی درمیون ۸/۲۰ میلیون نفر گرفتار به مشکلات سوء مصرف مواد، تنها یه نفر از ده نفر تحت درمان قرار می گیرن و بستن شکاف این مصرف غیر قبول کردنیه و واسه پیشگیری و درمان اقدامات قوی تری باید انجام شه.

پزشکان اعلام کردن که اعتیاد چیزی دور از اخلاقه و نیاز به درمانای پزشکی اون به اثبات رسیده و ترک اعتیاد به مواد مخدر نیاز به یه تغییر در تفکر داره. پزشکان اعلام کردن که مدت زمان طولانیه که اعتیاد به عنوان یه مشکل شخصیت یا یه ضعف اخلاقی شناخته شده و به عنوان یه مریضی طولانی مغزی درمیون ۸/۲۰ میلیون نفر گرفتار به مشکلات سوء مصرف مواد، تنها یه نفر از ده نفر تحت درمان قرار می گیرن و بستن شکاف این مصرف غیر قبول کردنیه و واسه پیشگیری و درمان اقدامات قوی تری باید انجام شه.

 با این تفکر، درمان مشکلات مواد مخدر با داروهایی مانند بوپرنورفین و متادون یه بحران ملی حساب می شه. براساس این گزارش، اعتیاد یه مریضی مغز است که می تونه با مراقبتای دلسوزانه و براساس دلایل لازم، درمان شه.

مدت هاست که سیاست گذاران، مردم و حتی ارائه دهندگان مراقبتای پزشکی این مریضی رو با یه جور از شکست اخلاقی اشتباه گرفتن. این مریضی نیاز به مراقبتای فردی داره و هر گونه مشکل طولانی اون نیازمند داروهای مؤثره.

 افراد با مشکلات سوء مصرف مواد ۵/۱ برابر بیشتر از افراد عادی به دیابت و شکلای جور واجور سرطان گرفتار می شن. نوجوانان آسیب پذیرترین قشر در این رابطه هستن که تعداد گرایش اونا به این مسأله همیشه در حال زیاد شدنه و پیشگیری و مراقبت باید از این گروه شروع شه. براساس این گزارش مقابله با اعتیاد نه فقط موجب صرفه جویی در پول، بلکه موجب سرمایه گذاری در هزینه های درمان و مراقبتای بهداشتی و نظامای عدالت کیفری هم می شه.

اگه برنامه های درمان و پیشگیری اثبات شده، اجرا شن، نه فقط پول بلکه مهم تر از اون یعنی زندگی رو نجات می دیم که باعث کاهش درد و رنج می شه. واسه این کار باید درمانای رایگان انجام شه. یه تلاش مشترک از ارائه دهندگان مراقبتای بهداشتی، پلیس، مدارس و جوامع می تونه این مسأله رو حل کنه و این کار از راه تغییر مفاهیم معلوم در مورد این اقرار ممکن است.

در این باره بیشتر بخونین: خلاص شدن از اعتیاد با روشای سالم

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *