: دبیر روز جهانی ام اس برنامه های این روز رو در کشور توضیح داد و گفت: ایجاد انگیزه و خودباوری در بین مبتلایان ام اس و همکاری تموم اقشار جامعه واسه کمک به مبتلایان و شناخت درست ام اس چیزی لازمه.

: اعلام برنامه های روز جهانی ام اس

آکا ایران: زهرا خرازی، دبیر روز جهانی ام اس در مورد برنامه های روز جهانی ام اس در کشور گفت: همه ساله روز جهانی ام اس در آخرین چهارشنبه ماه می برگزار می شه که امسال مصادف با ۹ خردادماه س. ولی به دلیل هم زمان شدن این روز با ماه مبارک رمضان، تصمیم بر اون شده که برنامه های روز جهانی ام اس با تأخیر و پس از ماه مبارک برگزار شه.

ایشون اضافه کرد: برنامه های روز جهانی ام اس از ۲۸ خرداد تا ۱۵ تیرماه ۹۷ ادامه داره و برنامه هایی مثل برگزاری جشنواره های فرهنگی ـ هنری، المپیاد ورزشی، پیاده رویای خانوادگی، دوچرخه سواری در سطح شهر، ساخت پازل با بیشتر از ۷۰ هزار قطعه به نشونه تعداد مبتلایان به ام اس و برگزاری مسابقات جور واجور از جمله برنامه های اختصاص یافته در این ایامه.

دبیر روز جهانی ام اس با اشاره به اینکه شعار روز جهانی ام اس امسال «به هم نزدیک تر شیم تا به ام اس پایان بدیم»، است اضافه کرد: هدف از انتخاب این اشعار، نزدیک کردن همه افراد مثل کارشناسان، پزشکان، چهره های فرهنگی، هنری، علمی، ورزشی و هم اینکه همه مردم بوده و در توان خود نقش لازم رو در جهت کمک به مبتلایان به ام اس و شناخت بیشتر ام اس بکنن.

خرازی با اشاره به ضرورت پایانی شدن تکلیف بودجه امسال واسه ام اس و اینکه مشخص شه که جز مریضی خاص هستش یا خیر، اضافه کرد: ایجاد آگاهی درست در بین عموم جامعه نسبت به ام اس و مبتلایان به اون و ایجاد انگیزه و خودباوری در بین مبتلایان ام اس، معرفی توانمندیای مبتلایان، همیاری و همکاری تموم اقشار جامعه مثل چهره های علمی، فرهنگی، هنری، ورزشی و… واسه کمک به مبتلایان از اهداف برگزاری روز جهانی ام اس در کشوره.

.

منبع : migna.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *