:  اعصاب مردان

 شما به عنوان یه زن میدونید چه چیزایی بیشتر از همه یه مرد رو آزار میده؟ تا حالا شده با خود فکر کنین که شاید بعضی رفتارای زنونه شما شدیدا شوهر یا نامزدتون رو آزرده خاطر کنه و حتی موجب دور شدن اون از شما شه؟ درباره این رفتارها مردها بیشتر می تونن حرف بزنن.

 در این مقاله مردان به چندین ویژگی زنان اشاره کردن که از نظر مردان آزار دهنده و غیر قابل تحمل جلوه می کنن.
از جنسیت خود به عنوان یه اسلحه استفاده کردن: زنان موقع مقابله و جبهه گرفتن در برابر مردان دوست دارن از جنسیت خود به عنوان یه اسلحه استفاده کنن که این باعث خرد شدن اعصاب مردان می شه.

حرف زدن همیشگی و پشت سر هم: وقتی مردی حال زنش رو می پرسد، فقط دوست داره پاسخی کوتاه بشنوه، نه یه سخنرانی یه ساعته! بیشتر زنان عاشق حرف زدن هستن و اگه سوژه ای پیدا کنن، دیگه حاضر نیستن از حرف زدن دست بکشن.

مردان از شنیدن سخنان زنان حال می کنن، ولی اصلاً حاضر نیستن ساعتا پای سخنان پرشاخ و برگ و پر جزییات زنان بشینن!

ساعتا صرف خرید کردن: وقتی که صحبت از خرید کردن به میان میاد، حتی واژه های چند ساعت یا یه شبونه روز صرف خرید کردن واسه زنان کم به نظر می رسه. زنان دوست دارن ساعتا پشت ویترین مغازه ها بایستند و حتی از تماشای اجناس داخل اونا حال می کنن، بدون اینکه در اون زمان به فکر دیگه مسئولیتا و وظایفشون بیفته! ولی بدتر اینه که زنان دوست دارن مردان رو هم همراه خود کنن، از این مغازه به اون مغازه و در بین جست و جوی دقیق و موشکافانه در لابه لای البسه و توجه به برچسب قیمتا.

زیادتر از اندازه احساساتی شدن: زنان بر سر هر موضوعی بعضی وقتا به گریه می افتن: در بین تماشای یه فیلم سوزناک (یا حتی یه فیلم خوشحال!)، شکستن یه ناخن یا حالت نگرفتن موها و چیزای دیگه ای به جز اینا. بدتر اینکه در این مواقع از مردان توقع دارن که حال اونا درک شه و اونا پا به پاشون پیش برن. باید حقیقت رو گفت: هیچ منظره ای بدتر از منظره زنی نیس که گریه کنان مقابل شوهرش بشینه و هیچ حرفی هم نزنه! مردان نسبت به گریه زنان بی خیال نسبت به موضوع و بی توجه نیستن، ولی به جز بیان واژه هایی مثل: «عزیزم، گریه نکن یا عزیزم به چه دلیل گریه می کنی و چیزای دیگه ای به جز اینا» راه دیگه ای واسه دلداری دادن زنان بلد نیستن! مردان قبول دارن که زنان موجوداتی حساس، زودرنج و دل نازک هستن، ولی تحمل مشاهده اشکای اونا بر سر هر موضوع جزیی و بی ارزش ای رو ندارن.

حس نیازمندی: بعضی از خانمها همیشه چند هدف بسیار سری رو دنبال می کنن. اونا از همسراشون توقع دارن که تموم توجهشون رو به اونا معطوف کنن، اونا رو تر و خشک کنن و به اونا بگن که تا چه حد وجودشون استثنایی و خاصه. اونا میخوان مردها رو به یه صندوقچه احساسات تبدیل کنن و از اونا انتظار پشتیبانی اخلاقی، ذهنی و عاطفی دارن. در این قسمت یه اختلاف جدی بین اون دسته از خانوما که ذکر شد و دسته دیگری که به بیرون از خونه رفته، کار می کنن و خود رو جداگونه نشون میدن هست. دسته دوم جزء گروهی هستن که هنگام عاشقی واقعا سست می شن. البته شاید دونستن این مطلب واسه شما خالی از لطف هم نباشه که آقایون خانمای پر طاقت و سمج رو بهتر می دونن چون دست کم در این حالت می تونن کمی آرامش ذهنی خود رو حفظ کنن.

کم صبر و تحمل بودن: مردان از مشاهده کم صبر و تحمل بودن زنان آزرده خاطر می شن. اونا دوست دارن زنان رو به عنوان همراهانی صبور، شکیبا، پر طاقت و محکم در نظر بگیرن.

از احساس نبود امنیت شکوه و شکایت کردن: زنان دوست دارن به مردان تکیه کنن و اونا رو ستون ایمن زندگیشون در نظر بگیرن. اونا دوست دارن از طرف مردان مورد پشتیبانی قرار بگیرن و تعریف و تعریف بشنون تا احساس امنیت پیدا کنن. زنان به محض دل باختن به یه مرد، دچار احساس نبود امنیت شدید می شن و اون مرد رو تکیه گاه عاطفی خود تلقی می کنن. ولی، مردان معمولاً از زنائی خوششون میاد که مقاوم و پر طاقت و سمج هستن و استقلال خاص ای در زندگی واسه خود دارن.

سوالات پشت سر هم واسه رخنه در عمق ذهن مردان: سوال تکراری و قدیمی: «عزیزم، به چه فکر می کنی؟ » نمونه سوالیه که زنان طی صدها سال اونو مطرح کردن تا از راه اون مردان رو آزمایش بزنن و نسبت به احساسات واقعی شون باخبر شن. ولی، مردان اصلاً دوست ندارن اینجور سوالاتی رو بشنون، چه برسه به اینکه پاسخی به اون بدن. اونا فکر می کنن که اگه زنی از عشق و علاقه اونا نسبت به خود اطمینان داره، دیگه نباید اینجور سوالی رو به عمل آورد.

تجاوز به حریم خصوصی مردان: زنان به خاطر وجود حس کنجکاوی شدید دوست دارن تموم مدت به دلایل جور واجور به حریم خصوصی مردان تجاوز کنن تا به قول خودشون اونا رو آموزش بدن! زنائی که تموم مدت حالت یه جاسوس رو در قبال شوهراشون اجرا می کنن، مورد نفرت اونا قرار می گیرن!

بدگویی در جمع: مردها دوست ندارن جلوی جمع از اونا بد بگید به خصوص در میان اعضای خونواده و دوستان خودشون. اگه شما شروع کنین در مقابل بقیه از همسر یا نامزدتون بد بگید اولین چیزی که به ذهن اونا می رسه اینه که شما چقدر نادانید که با مردی زندگی می کنین که رفتاراش رو دوست ندارین. یادتون باشه تنها چیزی که بقیه باید از شما و زندگی شخصی تون بشنون اینه که چقدر همسر خوبی دارین و در کنار هم خوشبختید. مردتون رو تشویق کنین و مطمئن باشین که اون همیشه قدردان هستش.

حسادت ورزی: خیلی از مواقع، حتی وقتی که مردی نام زن دیگری رو به زبون می آورد، با حسادتای شدیدی از طرف همسرش مواجه می شه. متأسفانه خیلی از زنان با شنیدن نام یه زن دیگه از دهن مردان، دچار هزار و یه فکر و خیال و سوء تفاهم می شن و همین باعث می شه که مردا به دروغگویی متوسل گردند. زنان معمولاً نسبت به صداقت و وفاداری مردان دچار خاطر جمع نبودن هستن که این باعث رنجیده خاطر شدن مردها می شه.

انتقاد کردن از زنان دیگه: به چه دلیل حتی یه تعریف و تعریف ساده از زنی دیگه باید باعث ناراحتی و دلخوری یه زن شه؟ زنان دوست دارن تموم مدت از زنان دیگری انتقاد کنن که در دورو برشون وجود دارن، دامنه این انتقادها از وزن و تناسب اندام شروع می شه و به مدل مو و لباس و دیگه جزییات می رسه. در حالی که مردان ممکنه فقط وقتی به یه زن دیگه توجه نشون بدن که متوجه موضوع غیر عادی خاصی در اون شن، مثلاً اگه زنی کفش لنگه به لنگه پوشیده باشه!

ادای همیشگی جمله تکراری «من بهتر و با توانایی تر از بقیه زنا هستم! »: زنان دوست دارن تموم مدت خود رو بهتر از دیگر همجنسان خود نشون بدن و هیچوقت حاضر نیستن به عیوب و نقاط ضعف خود اقرار کنن. این باعث جرقهای شک و دودلی در اذهان مردان می شه. پس بهتره بذارین خوبیا و نقاط قوت تون به خودی خود بر مردان رو گردند.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *