وزیر بهداشت گفت: الان تیمای امدادی و تخصصی ایرونی به عراق اعزام شدن و تموم امکانات واسه بستری و درمان مجروحان انفجار سامرا در کشور آماده س.

دکتر سیدحسن هاشمی درباره اقدامات انجام شده واسه انتقال مجروحان انفجار عراق، اعلام کرد: تعداد ۸۸ نفر از مجروحان ایرونی زخمی در این جنایت به ایران منتقل شدن و انتقال ۱۱ نفر دیگه که امکان جابجایی اونا الان وجود نداره در اولین فرصت به کشور اعزام می شن.

ایشون اضافه کرد: در کشور همه امکانات واسه بستری و درمان مجروحان آماده س و علاوه بر ۱۰ بیمارستان اختصاص یافته واسه بستری و مداوای مجروحان، چند تیم تخصصی هم به عراق اعزام شدن که اقدامات اولیه درمانی رو از همون جا بکنن.

هاشمی تاکید کرد: با در نظر گرفتن محدودیتای درمانی در عراق و همزمانی این انفجار با عملیات آزادسازی موصل و محدودیت بیشتر، ترجیح ما بر اینه که مجروحان ایرونی به کشور منتقل شده و با بهترین امکانات مورد درمان قرار بگیرن

وزیر بهداشت در مورد انتقال پیکر قربانیان این جنایت هم گفت: سازمان حج و زیارت وظیفه انتقال پیکر قربانیان رو رو دوش داره و اولویت اول وزارت بهداشت رسیدگی به درمان مجروحانه.

هاشمی، از آمادگی پزشکی قانونی کشور واسه شناسایی قربانیان احتمالی ای که امکان شناسایی اونا وجود نداره هم خبر داد و گفت: طبق آمار اولیه ارائه شده این انفجار ۹ کشته به جا گذاشته که از این تعداد هفت نفر از هموطنان ما بودن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *