معاون درمان وزارت بهداشت، با عنوان این مطلب که همه اعمال جراحی تخصصی و فوق تخصصی در کشور انجام می شه، گفت: اعزام مریض به بیرون مرز کشور تقریبا صفر شده.

دکتر محمد آقاجانی در سفر به یاسوج، گفت: با کمکی که دولت و مجلس مخصوصا در بحث یه درصد ارزش افزوده به بخش سلامت داشتن و با تلاش پیگیرانه وزیر بهداشت، با امید به اینکه تا آخر دولت حدود ۲۱ هزار تخت بیمارستانی به بخش سلامت کشور اضافه شه.

ایشون با بیان اینکه حدود ۴۰ هزار تخت بیمارستانی در سطح کشور نوسازی شده، به خدمات این وزارت در بحث هتلینگ بیمارستانا هم اشاره داشت و اضافه کرد: تا الان بیشتر از ۲ میلیون مترمربع از بیمارستانای موجود کشور بازسازی شده.

آقاجانی با اشاره به اینکه در بخش نیروی انسانی هم کمبود جدی نیروی پرستار، دکتر عمومی و دکتر متخصص داریم، گفت: در این دولت واسه تربیت نیروی انسانی تلاش زیادی شد که چندسالی زمان میبره تا مردم کشورمون نتیجه این افزایش ظرفیتا رو احساس کرده و با مشغول به کار شدن این پرستاران و پزشکان در مراکز درمانی، نتیجه زحمات همکارانمون در بخش آموزش دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور واسه مردم قابل لمس تر شه.

ایشون با اشاره به اینکه الان تقریبا یه سوم استاندارد نیروی پرستاری در اختیار داریم، گفت: تأمین نیروی انسانی موردنیاز همت بیشتری رو می خواد، الان پرستاران و پزشکان ما چند برابر کار می کنن تا مردم کمبودی احساس نکنن.

معاون وزیر بهداشت با بیان اینکه مفتخر هستیم اعلام کنیم که هیچ عمل جراحی و اقدام پزشکی وجود نداره که واسه انجام اون به اعزام بیماران به بیرون مرز کشور نیاز باشه، گفت: همه اعمال تخصصی و فوق تخصصی به دست پزشکان کشورمون انجام می‎شه و اعزام به بیرون مرز کشور تقریبا به صفر رسیده که این کار، در بخش سلامت اقدام بزرگیه.

آقاجانی گفت: با وجود اینکه کمبود نیروی انسانی در کشور به صورت جدی هست، اما پزشکان و پرستاران ما چند برابر استانداردها خدمت می‎کنن تا مردم فضای خالی این کمبود رو کمتر احساس کنن.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *