بخش سلامت آکا ایران

:
اعداد سلامتی، خشکی دهن و گل مژه چشم

مطمئنا پوستی قشنگ تر دیده می شه که در قدم اول سالم باشه. اما بدیش اینه در طول روز ما به دست خودمون سمایی به خورد پوست می دیم که واسه سلامتی اون به طور کامل مضره. درسته که این اثرات داغون کننده به سرعت تاثیر خود رو بروز نمی دن، اما با گذشت زمان پوست رو کدر، چروک، حساس و تحریک پذیر می کنن و حتی خطر دچار شدن به سرطان رو هم زیاد می کنن. در این مطلب چند سم داغون کننده پوست رو بیشتر معرفی می کنیم.

عاداتی که به سلامتی تون آسیب میزنن

هممون از اهمیت بالای ورزش منظم و مصرف وعده های غذایی سالم و کافی باخبر هستیم، اما تقریبا بیشتر ما آدما این نکات رو ندیده می گیریم و عاداتی رو دنبال می کنیم که به سلامتی مون آسیب وارد می کنن..ما پنج عادت ناسالم و بسیار جدی رو شناسایی کرده و براتون از مشکلات بد اونا میگیم.

اعدادی که واسه سالم بودن باید بدونین

ما همیشه با عددها زندگی می کنیم. عدد سن مون، قدمون، وزن مون و الی آخر. بعضی از این عددها مانند سن و سال مخصوص شناسنامه هستن تا عریضه خالی نباشه. شما به اون توجه نکنین و همیشه و همه حال خودتون رو جوون احساس کنین. اما بعضی اعداد کم و بیش اهمیت دارن. اگه می خواین وزن کم کنین، قلب تون سالم تر بمونه و کلا سالم باشین، بهتره اعدادی که در این مطلب اشاره می شه رو یادتون باشه و در تغییر اونا بکوشید.

پیشگیری از سکته مغزی، ۱۲ سال عمر بیشتر

تقریبا ۱۰ تا ۱۵ درصد از آدمایی که دچار سکته مغزی می شن، درزمان یه سال فوت می کنن. تخمین زده شده کسی که سکته مغزی می کنه، امید به زندگی در اون دوازده سال و نیم کمتر می شه. پس پیشگیری از بروز سکته مغزی می تونه تقریبا ۱۲ سال به عمرتون اضافه کنه. اینجا چند راه حل واسه پیشگیری از سکته مغزی واسه تون میاریم.

ورزش شکم، چربی اونو می سوزونه؟

بسیاری ازافراد ورزشای مخصوص شکم رو انجام میدن، چون میخوان چربی این ناحیه رو آب کنن. اما دلایل نشون میدن ورزشایی که شکم رو هدف می گیرن، خیلی موثر نیستن.

بیماریایی که جوانان رو تهدید می کنن

با گذشت زمان و تغییر الگوی رفتاری در جوامع جور واجور، بعضی بیماریا فرصت بیشتری واسه بروز در بین جوانان پیدا کردن. تغییر برنامه غذایی و روی آوردن به مواد غذایی فرآوری شده، افزایش اضطراب و نبود جنب و جوش بدنی کافی دلیل بیشتر خیلی از این مشکلاته.

سکته قلبی چه شکلیه؟

اگه دچار حمله قلبی شید، متوجه اون میشین؟ بعضی افراد تصویری که از حمله قلبی تو ذهن دارن مثل اون چیزیه که در فیلما اتفاق میفته، یعنی درد شدید قفسه سینه و افتادن روی زمین !اما هر فردی ممکنه حمله قلبی رو به شکلی دیگه تجربه کنه، طوریکه شاید اونو با دردهای نه خیلی جدی، اشتباه بگیره.

موقع خواب پیاز روی کف پاتون بذارین

شاید شنیده باشین بعضی افراد قبل از خواب برشی از پیاز روی کف پاهای شون می ذارن و از این کار اونا تعجب کرده باشین. در این مطلب دلیل این کار رو براتون می گیم.

جرم گرفتن دندون به دلیل ۷ خطا

جرمای دندانی نقش مهمی در بروز و پیشرفت پوسیدگی و عفونتا و بیماریای مربوط به لثه ها دارن. به خاطر همین باید از تشکیل اونا روی دندانا پیشگیری کنین. اما هممون روزانه عادتا و خطاهایی داریم که به این مسئله دامن میزنن. در این مطلب شما رو با هفت خطایی که باعث جرم گرفتن دندانا می شن، آشنا می کنیم.

به چه دلیل دهنم خشک می شه؟

خشکی دهن، یه مشکل و در واقع مریضی آزار دهنده ایه که درزمان اون بدن به یه دلیل خاص، قادر به تولید کافی بزاق نیس و می تونه مشکلات دیگری رو هم به دنبال خود بیاره. باکتریایی که باعث پوسیدگی دندون ها و بیماریای لثه می شن، در محیط خشک دهن رشد می کنن که می تونن به نوبه خود در درجات شدیدتر موجب بروز مشکلات قلبی و سکته شن.

پیشگیری و درمان گل مژه

بعضی وقتا لبه پلک تون حساس می شه و برآمدگی قرمزرنگ و دردناکی پیدا می کنه؟ این همون گل مژه است که شما می تونین واسه پیشگیری از اون در بیشتر موارد کارایی انجام بدین و اگه هم بوجود اومد، خودتون درمانش کنین.

کارشناسان از سرطان پوست چه می گن؟

بدیش اینه هر ساله آمار مبتلایان به سرطان پوست در جهان بالاتر میره. ملانوم که مرگبارترین نوع سرطان پوسته، مخصوصا در مردان روز به روز بیشتر زیاد می شه. بدیش اینه مردان کمتر از زنان به مراقبت از پوست خود اهمیت میدن.


.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *