: معجزه پیاز در مقابله با بیماریای قلبی عروقی

به گفته محققان مصرف پیاز به هر شکلی (خام یا پخته) در رژیم غذایی خوبه چون از لخته شدن خون جلوگیری می کنه.

سلامت آکا ایران

: معجزه پیاز در مقابله با بیماریای قلبی عروقی


به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر، محققان فرانسوی تاکید دارن بیماران گرفتار به بیماریای قلبی حتماً هر روز با غذا پیاز بخورند چون که خوردن پیاز با غذای چرب از فعالیت مضر چربی در لخته شدن خون جلوگیری می کنه.


پیاز یکی از سبزیجات معطر پر از آنتی اکسیدان هاست، کم کالریه و اثر زیاد و مفیدی در برابر شکلای جور واجور سرطان و بیماریای قلبی-عروقی داره.

 

پیاز یه طعم دهنده بسیار عالی در غذاهاست؛ بعضی به دلیل بدبو شدن دهن، پیاز خام نمی خورن اما بزرگ ترین اشتباه زندگی شون در همینه چون اگه با خواص پیاز آشنا شن مطمئناً هیچوقت اونو به هیچ دلیل کنار نمی ذارن؛ بدبو شدن دهن رو میشه با آدامس، دارچین، چای خشک، موز، جعفری و کیوی برطرف کرد اما با کنار گذاشتن پیاز از پیشرفت مریضی نمیشه جلوگیری کرد.

پیاز دارای ویتامین C، کورسیتین و فلاونوئید، منگنز، ویتامین B۶، تریپتوفان، فیبر، فسفر، مس، پتاسیم و فولاته و باعث کاهش قند خون، کلسترول و تری گلیسیرید می شه.

پیاز، تری گلیسیریدهای چربیای جمع شده در بافت بدن (در شکم، رانا) رو کم می کنه، به دلیل داشتن فیبر گرسنگی رو کم می کنه و باعث لاغری می شه و این خود به سلامت قلب کمک می کنه چون چاقی هم یکی از دلایل گرفتار شدن به بیماریای قلبیه.

 

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *