:  

گیاه دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی، خاصیت سازگاری با شرایط جوی سخت و توانایی حفاظت در برابر پرتوهای رادیواکتیو رو داره

کارشناسان هندی از کشف یه جور گیاه دارویی در هیمالیا خبر دادن که می تونه سیستم ایمنی رو تنظیم و در برابر تشعشعات رادیواکتیو از بدن مراقبت کنه.

به گزارش ایسنا، «Rhodiola » گیاه دارویی که در شرایط جغرافیایی مرتفع و سرد هیمالیا هست از ویژگیا و خواص تعجب انگیز برخورداره. به گفته کارشناسان هندی، برگای این گیاه به عنوان سبزی مورد استفاده افراد محلی بوده هرچند ارزشای دارویی این گیاه در حال بررسیای بیشتره.

پس گزارش، این گیاه دارای خواص تقویت کننده سیستم ایمنی، خاصیت سازگاری با شرایط جوی سخت و توانایی حفاظت در برابر پرتوهای رادیواکتیو رو داره چون که شامل ترکیبای متابولیتی و فیتواکتیوه. هم اینکه گیاه Rhodiola در بخشای دیگه جهان و کشورهایی مثل آمریکا و چین دیده شده. این گیاه در طب سنتی چین واسه درمان مریضی ارتفاع کاربرد داره و در مغولستان واسه درمان سرطان و سل تجویز می شه. کارشناسان روسی هم اثرات این گیاه رو روی ورزشکاران و فضانوردان مطالعه کردن.

به گزارش ناز وب به نقل از گلف نیوز، از دیگر خواص دارویی این گیاه که در بررسیای انجام شده به دست اومده اثرات ضد پیری، بازسازی و بازسای بافتای بدن، حفاظت از اعصاب در مواقع کمبود اکسیژن و بهبود قدرت شناختیه.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *