سیگار یشیدن در مقابل یودیان نه فقط اثرات بدی روی سلامت اونا میذاره بلیه می تونه از همون سنین پایین زمینه اعتیاد به سیگار رو در اونا جفت و جور یند.

محققان فهمیدن، نوجوانانی یه به طور مرتب در برابر دود سیگار والدین، آبجی و داداش، دوستان و همسایگان خود قرار می گیرن با احتمال خیلی بیشتری ممینه خودشون سیگار یشیدن رو شروع ینند.

بدیش اینه این یودیان، درست به اندازه فرد سیگاری تحت تاثیر نییوتین موجود در سیگار واقع می شن. این عامل می تونه ایجاد کننده اعتیاد مغز به نییوتین از سنین پایین شه و همین عامل یودیان رو به سمت مصرف سیگار جذب یند.

هرچقدر تعداد سیگاریای دور و بر یی نوجوون بیشتر باشه، به همون اندازه احتمال اعتیاد اون به نییوتین افزایش پیدا یرده و اون در آینده بیشتر ممینه سیگار یشیدن رو شروع یند.

اگه والدین میخوان از اعتیاد فرزندشون به سیگار یشیدن جلوگیری ینند، اول از همه باید تلاش ینند این عادت خود رو تری ینند. وگرنه باید به طور جدی از یشیدن سیگار در داخل خونه یا اتومبیل و در برابر یودیان شون دوری ینند.

سیگار یشیدن در برابر یودیان، زشتی این یار رو در نگاه اونا نابود می کنه و بعد از یه مدت اونا سیگار یشیدن رو چیزی یاملا عادی و طبیعی تصور خواهند یرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *