: اعتیاد مادران به اینترنت و فضاهای مجازی

: امروزه تب اینترنت و فضاهای مجازی مادران خونه دار رو هم دچار کرده و مادران زیادی علاقه مند به دنیای مجازی شدن این موضوع بر تریبت بچه اونا اثرات منفی می ذاره و انا رو دچار مشکلات روحی زیادی می کنه اعتیاد به اینترنت و فضای مجازی وقتی واسه تربیت فرزندان به وسیله مادران باقی نمیذاره و باعث دوری گزیدن بچه از کانون خونواده می شه در ادامه به آسیبای اجتماعی اینترنت و فضاهای مجازی بیشتر می پردازیم.

نیسا محمودی روانشناس؛ درباره اهمیت تربیت بچه گفت: تربیت فرزندان چیزی بسیار حساس و مهمه، نقش مادر در این مسئله بسیار اثر میذاره.

ایشون گفت: مادرانی که وقت و زمان خود رو به جای اینکه به تربیت و آموزش فرزندان خود بگذرونن، ساعتا در فضای مجازی سیر می کنن، آسیبای زیادی رو بر پیکره خونواده وارد می کنن.

محمودی اعلام کرد: بی حوصلگی، اضطراب، استرس، خشونت و میل به تنهایی از نشونه ها و یافته های اعتیاد به اینترنت و فضای مجازیه.

این روانشناس گفت: توجه نداشتن به حضور فرزندان، بی توجهی به خواستهاشون و بی تفاوتی به نقش مادری باعث دوری گزیدن بچه از کانون خونواده می شه که تاثیر بسیار مضری برجامعهه.

ایشون گفت: احساس تنهایی، نبود اعتماد به نفس و نیاز به مطرح شدن، منتهی به اعتیاد خانوما به فضای مجازی شده که ایجاد تعاملات، افزایش گفتگوهای خانوادگی و نقش همسران در این مورد بسیار مهم و تاثیر گذاره.

محمودی گفت: بی حوصلگی، خستگی زودرس و بی خوابی های به وجود اومده به وسیله گشت و گذار طولانی در فضای مجازی، رابطه و تعاملات خانوادگی و زناشویی رو تحت تاثیر قرار میده.

این روانشناس با تاکید بر به درد بخور بودن رسانه های مجازی در صورت استفاده مثبت و درست از ایشون اینو هم به این موضوع دقت لازم رو به عمل بیارین گفتن: داشتن برنامه ریزی و استفاده کنترل شده در به کار گیری این رسانه ها، نقش زیادی در جلوگیری از آسیب رسانی به تعاملات خانوادگی داره.

ایشون تاکید کرد: اینترنت و فضای مجازی مانند کشتی می مانند که اگه سکان اون در دست نباشه، شک نداشته باشین افراد در تلاطم زندگی باطوفان مواجه می شن.

باشگاه خبرنگاران

.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *