جزینی در ادامه، آماری از مصرف شیشه در بین دانش آموزان کشور ارائه داد و گفت: در بخش کمیته فرهنگی و پیشگیری واسه این باید برنامه ریزی درستی انجام گیرد.

قائم مقام دبیرکل ستاد مقابله با مواد مخدر گفت: اعتمادسازی یه پیوند و تعامل دو جانبه س وقتی که مردم صحت و صداقت کار رو در ما ببینن حتما در مقابله با مواد مخدر مشارکت می کنن.

به گزارش ایسنا، علیرضا جزینی در جلسه شورای هماهنگی مقابله با مواد مخدر استان مرکزی با بیان اینکه مسئله مقابله با مواد مخدر از پایه ساختارمنده، گفت: ۱۷ وزارتخانه و سازمان در کار مقابله با مواد مخدر در کشور موثر هستن و مقامات کشوری از قوه مقننه، اجرائیه و قضائیه به این مسئله اهتمام داشته و روند این ساختار رو تبیین کردن.

ایشون اضافه کرد: سیاستای کلی مقابله با مواد مخدر به وسیله رهبری در سال ۸۵ ابلاغ شده اما، ایشون در ابلاغیه مرقوم فرموده ان «نگرانی بازم باقیه».

قائم مقام دبیرکل ستاد مقابله با مواد مخدر با بیان اینکه این نگرانی وجود داره که مسئولین این مشکل رو خوب برآورد نکنن بیان داشت: وقتی که علل ۶۵ درصدی همسرآزاری و ۵۵ درصدی طلاقا به مواد مخدر برمیگرده نگرانی در این زمینه بیشتر می شه.

جزینی با اشاره به ورودیای مواد مخدر زندان استان مرکزی با آمار ۴۷ درصدی، این نگرانیا رو قابل توجه دونسته و گفت: البته در بخش مرگ ومیر سه درصد در سال نسبت به کاهش داشته ایم اما در بخش زنان ۱۵ درصد افزایش مرگ و میر وجود داشته که جای نگرانیه.

ایشون ضمن تأکید بر آمار ۶۸ درصدی مبتلایان به ایدز از راه تزریق و نگرانیایی که در این مورد هست گفت: مصوبه هیئت دولت بر این بوده که پنج درصد از بودجه اشتغال باید در بخش استفاده معتادین هزینه شه اما تا الان به این مقصود نرسیده ایم اما، طی جلسه ای با وزیر تعاون و وزیر کشور در روز دوشنبه مصوب شد که کارگروهی تشکیل و اجرایی کردن این مصوبه در دستور کار قرار گیرد.

جزینی با اشاره به اعتبار ۲۲.۵ میلیارد تومانی دولت واسه بیمه معتادین در سال گذشته گفت: در سال جاری ۳۰ میلیارد تومن اعتبار واسه بیمه معتادین در نظر گرفته شده.

قائم مقام دبیرکل ستاد مقابله با مواد مخدر بیان داشت: اگه اگه بخوایم در این بخش کار کنیم و وظایف محوله رو معطوف به بخش اعتبار نکنیم، سیستم مدیریتی هم باید در این روند جوابگو باشه.

ایشون با بیان اینکه بدیش اینه اونطور که باید و شاید مردم رو در این بخش به کار نگرفته ایم، اضافه کرد: یکی از بخشای مهم در مورد بحث مشارکت جویی، بخش مردمیه.

این مقام مسئول بیان داشت: جلسات مستمری رو در اواخر سال گذشته و در سال جاری با اقشار جور واجور مردم برگزار کردیم تا تموم اقشار جور واجور جامعه رو در این زمینه به میدون بیاریم.

قائم مقام دبیرکل ستاد مقابله با مواد مخدر تأکید کرد: یکی از بخشای مهم در بخش مردمی اعتمادسازیه؛ افزایش اعتماد در این مورد حرف اول رو می زنه.

جزینی ادامه داد: اگه اگه پیوند مردم و مسئولین در این بخش افزایش پیدا کنه می شه گفت میشه قدمی در جهت پیشگیری از این مشکل اجتماعی ورداریم.

ایشون با بیان اینکه براساس اخذ نظرات مردمی در سال گذشته، مردم اولین محور نگرانی خود رو بخش مواد مخدر و اعتیاد عنوان کردن، گفت: این موضوعی است که در کمیته های مختلفی که در نظام بررسی شده به اون توجه کردن.

این مقام مسئول ضمن اشاره به بازدید از مرکز ماده ۱۶ این استان، گفت: این مرکز، مرکز خوبیه اما باید تقویت شه. هم جهت با حرفه آموزی و اشتغال زایی هر کمکی از دست ما بربیاد انجام میدیم.

جزینی در ادامه، آماری از مصرف شیشه در بین دانش آموزان کشور ارائه داد و گفت: در بخش کمیته فرهنگی و پیشگیری واسه این باید برنامه ریزی درستی انجام گیرد.

این مقام مسئول ضمن اشاره به شروع فصل امتحانات و افزایش ۵۰ درصدی فروش ریتالین در این ایام گفت: داروخونها به صورت غیرمجاز این مواد رو میفروشن و از طرفی عطاریا هم به فروش غیرمجاز متادون و ریتالین روی آورده ان.

ایشون ضمن تأکید بر پیشگری در کار اعتیاد و خطراتی که جوانان کشور رو تهدید می کنه گفت: متأسفانه بعضی از استانا و کمیته ها فعالیت به درد بخور بودن در امر پیشگیری نداشتن.

جزینی در ادامه اعلام کرد: امسال تخصیص اعتبارات به صورت استانیه و برابر با گزارش کار هر استان اعتبارها ابلاغ می شه.

قائم مقام دبیرکل ستاد مقابله با مواد مخدر با بیان اینکه پیشرفت هدف دار کردن مراکز درمان ماده ۱۵ رو در دستور کار داریم، گفت: مراکز غیر مجاز هم باید به سمت مراکز مجاز هدایت شن.

.

منبع :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *