مواد مخدر و اعتیاد به اون خطرناکترین پدیده جامعه امروزی بحساب میاد که جز پوچی، نابودی، مریضی، پشیمونی و مرگ چیزی به دنبال نداره.

نتیجه و عاقبت آدمایی که به مصرف مواد مخدر رو میارن باید درس عبرتی واسه افراد دیگه مخصوصا جوانان باشه تا بخاطر شادیا، خوشیا و اثرات زودگذر و تحت تاثیر دوستان ناباب هیچوقت حتی فکر مصرف اونا رو هم به خود راه ندن.
دوستی با دوستان ناباب، وجود معتاد در خونه، بیکاری، اختلافات خانوادگى و هم اینکه کنجکاوى از عوامل مصرف مواد مخدر در بین نوجوانان و جوانان ذکر مى شه به خاطر همین خونواده باید در مقابل بچه هاشون به سوالات کنجکاوانه اونا با حوصله جواب بدن و دوستانشون رو کنترل کنن.

هچنین مواظب پول توجیبى فرزندانتان باشین.  پول توجیبى زیاد در سیگارى شدن نوجوانان تاثیر بسیار زیادى داره، هم اینکه قرار گرفتن در جمع دوستان ناباب و نداشتن قدرت «نه» گفتن اونا رو به سوى مصرف مواد مخدر مى کشوند.
وقتى نوجوانان به مصرف مواد مخدر روى مى بیارن پس از مدتى دچار افسردگى شده و خودشون رو از بقیه جدا مى کنن همین رفتار باعث مى شه که محیط مدرسه کم کم براشون خسته کننده شده و در آخر از درس و تحصیل ترد مى شن.
حتى در بسیارى به دلیل اینکه فکر مى کنن راهى براى برگشت ندارن، دست به خودکشى مى زنند.

منبع : سایت پزشکان بدون مرز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *