چه کسائی بیشتر به اعتیاد روی میارن ؟ دلایل اعتیاد افراد چیه ؟ خطر اعتیاد در چه کسائی بیشتره؟ تحقیقات نشون میده که اعتیاد ریشه ای ژنتیکی داره و کسائی که در افراد خونواده و نزدیکان خود فردی رو دارن که معتاده، احتمال روی آوردن اونا به اعتیاد بیشتر از بقیه افراده.

 البته این مطلب دلیل اون نیس که هر شخصی که در بین نزدیکانش اعتیاد به مواد مخدر وجود نداره، از نظر ژنتیکی مستعد دچار شدن به مریضی اعتیاد نیس; چون اول اینکه ممکنه نزدیکان شخص از نظر ژنتیک مستعد این مشکل باشن ولی تا الان این استعداد به ظهور نرسیده و استفاده مواد مخدر رو تجربه نکرده باشن; دوم اینکه اعتیاد به مواد مخدر فقط در مورد ژنتیکی نیس و تیپ شخصیتی افراد هم نقش تعیین کننده در این مورد داره.

آدمایی که شخصیتای خود عاشق، بداخلاق، ضد اجتماعی دارن، مستعد اعتیاد به مواد مخدر هستن; چون مصرف مواد مخدر نیازای روانی ایشون رو به طور کامل برطرف می کنه.

از طرف دیگه آدمایی با شخصیتای دپرس و اصطلاحا افراد با شخصیتای زودرنج و احساساتی هم به طور کامل مستعد اعتیاد به مواد مخدر هستن چون در این افراد هم مصرف مواد مخدر نیازای داخلی و روانی رو برطرف می کنه.

واقعا هر شخصی می تونه مستعد اعتیاد به مواد مخدر باشه. فرد با به کار گیری مواد مخدر در مرتبه اول احساس سرخوشی می کنه طوریکه احساس می کنه نیازای روانی و جسمی اونو برطرف کرده.

اینجوری از نظر روانی معتاد به مواد مخدر می شه و به مرور با کاربرده های تکراری از مواد به اونا وابسته می شه. در این مرحله این شخص، بیماریه که به مواد مخدر معتاد شده.

منبع : hidoctor.ir

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *